У засобах масової інформації - спершу американських, потім у світових - поширюються соціологічні дані, які свідчать про значний розрив між Хіларі Клінтон і Дональдом Трампом. Називають цифри у 6%, 9% на користь Клінтон. Щоправда, минулотижневе дослідження, яке дає 6% розриву, водночас має похибку 3,9% (напевне, колеги мене підтримають - з соціологією, що дає аж таку похибку, працювати практично не реально). Сьогоднішня соціологія з 8% розриву - це дані онлайн-опитування каналу NBC. Тобто, радше можна говорити не про настрої виборців США, а аудиторії цієї колись популярної, а нині занепадаючої американської телекомпанії. Натомість у штабах послуговуються іншою соціологією - рейтинги оновлюються постійно. У п'ятницю - за інформацією з джерел у штабі Демократичної партії - Клінтон випереджала Трампа на кілька відсотків (49,45% проти 45,85%). У понеділок ці цифри змінилися: Клінтон за вихідні втратила майже 2 пункти (48,19% проти 47,47%). Соціологія у штабі республіканців говорить, що станом на понеділок лідирував Трамп (45% проти 43% у Клінтон). Але всі експерти стверджують, що зараз визначати, хто є явним фаворитом, зарано: картину можна буде оцінити лише наприкінці вересня, не раніше.
...Подумалося: а якщо раптом 9 чи 10 листопада оголосять про перемогу Трампа? У той час, як протягом усієї кампанії - як свідчили онлайн-опитування та "соціологія", лідирувала пані Клінтон? Чи не з'явиться тоді на сайті "The American Truth", заснованому у 1968 році Мартіном Лютером Кінгом і фінансованому за рахунок гранту Посольства України в США та особливих програм Українського інституту національної пам'яті і Фонду Кононенка, звернення якогось популярного блогера зі словами типу "Get dressed warmly, take umbrellas, tea, coffee, great mood and friends"?

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.