Коли в Україні з’являться дешеві кредити?
🎲🎲🎲🎲🎲🎲🎲🎲🎲🎲🎲🎲🎲
На этот вопрос пытался ответить председатель правление Райффайзен банк Аваль Александр Писарук (бывший зам главы НБУ во времена Гонтаревой)
🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧
Согласно его слов "Зниження облікової ставки не допоможе з’явитися доступному кредитуванню.". ДА, ЭТО ФАКТ. В Украине учетная ставка НБУ просто не работает. Она больше влияет на игры с ОВГЗ и депозитными сертификатами НБУ, то что в народе называется "схематоз". Но реально на стоимость денег в Украине не влияет и уже очень давно.
А что же тогда нужно сделать, чтобы в Украине были дешевые и доступные кредиты со слов Писарука"Досягненню цієї мети заважають неефективна судова та правоохоронна система, непередбачуваність законодавства та державного регулювання, тінізація економіки та корупція."
✍️ Для кредитора судова система є ефективною за умови, що вона функціонує швидко, є доступною з точки зору затрат та продукує передбачувані і справедливі рішення. Зі всім цим у нас є проблеми. Потенціал відповідних втрат через неефективну судову систему матеріалізується в обмежувальній кредитній політиці банку та у вартості кредитування. один проблемний (і досить відомий) позичальник протягом останнього року «успішно» використовує процедуру банкрутства задля накладення мораторію на сплату кредиторам боргів. Банкрутство є вочевидь штучним, позичальник продовжує працювати, має прибуток, приймає участь в публічних закупівлях. Однак, всі спроби кредиторів оскаржити рішення суду про банкрутство досі є невдалими, за цей час було п’ять разів змінено колегію судей у справі. Завдяки цьому недобросовісний позичальник встиг вивести майно та кошти на інших осіб та веде з кредиторами перемовини щодо «добровільного» погашення боргу з дисконтом через продаж боргу на дочірні структури.
Маємо унікальний випадок, коли справа про стягнення з позичальника-фізичної особи кредиту в розмірі $395 тисяч тягнулася в судах сім років, з 2011 по 2018. Незважаючи на беззаперечність доказів заборгованості, розгляд справ в судах триває роками через штучні процесуальні перепони.
🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧
ЭТО ПРОБЛЕМА. МАЙДАН НЕ НУЖНО БЫЛО ДЕЛАТЬ. ДО МАЙДАНА "НУЖНОЕ РЕШЕНИЕ В СУДЕ" СТОИЛО ДЕШЕВЕЛ И БЫЛО ПРОЩЕ "ПРЕССОНУТЬ" РАЗНЫХ МОШЕННИКОВ, А ТЕПЕРЬ ПОСЛЕ МАЙДАНА нет хороших "решало", как результат народ распоясался и вытворяет, что хочет.
✍️Тінізація економіки та корупція є явищами одного ґатунку. Одне не існує без іншого та одне породжує інше. Той факт що приблизно 50% реальної економіки перебуває в тіні, також означає штучне зменшення потенціалу для кредитування української економіки в два рази.
🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧
МИНЭКОНОМИКИ НАСЧИТАЛ ДОЛЮ ТЕНЕВОЙ ЭКОНОМИКИ ОКОЛО 30% И ПОСТОЯННО РАССКАЗЫВАЕТ НАМ, ЧТО ОНА СНИЖАЕТСЯ. НО СКОРЕЕ ВСЕГО ДОЛЯ ТЕНЕВОЙ ЭКОНОМИКИ ТОЛЬКО РАСТЕТ И БУДЕТ РАСТИ, ПОСЛЕ КАРАНТИНА И РЕФОРМ ШМЫГАЛЯ

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.