Ініціатива Офісу Президента щодо святкування у якості державних не лише християнських, а й мусульманських і іудейських свят, заслуговує на усіляку підтримку. Наш народ любить свята і з задоволенням додасть у свій календар 21 мусульманське і 10 іудейських свят. Також із радістю поставиться до трьох вихідних щотижня (окрім неділі гріх працювати в п‘ятницю (Джума) і суботу (Шабат)). Окрім католицького і православного Різдва (25 грудня і 7 січня) святкуватимемо ще й ісламське Різдво Пророка Іси (Ісуса) - 13 лютого.
Цей день (Умра) плавно перетікає в День святого Валентина. Три дні попрацювали - і йдемо святкувати Лейлят-аль-Рагаїб, шлюб Батьків Пророка і Зачаття Пророка. Само собою, 23 лютого святкуємо День Радянської Армії (куди ж без нього?) - і одразу ж, 26 лютого - Пурім. 8 березня чествуємо жінок, 9 - пам‘ять про Тараса Шевченка, 10-го Вознесіння Пророка, Ісрав аль-Мірадж, 14-го - Масляниця, 18-го - День Паризької Комуни, 27-го одночасно святкуємо Песах і Лейлят-аль-Бараа. 4 квітня святкуємо католицьку Пасху, 5 квітня День геолога, 12 квітня - День космонавтики, 13 квітня - початок Рамадану, 14 квітня - День пам‘яті євреїв, що віддали життя за незалежність Ізраїлю...
Список можна продовжувати. Переконаний, що на столах у українців швидко з‘являться нові страви - халяльна горілка і кошерна свинина. Діти колядуватимуть і щедруватимуть не лише у січні, а й у вересні: «По всьому світу днесь новина - надходить свято Рош га-Шана», «Добрий вечір тобі, пане господарю, - іншалла!». І охмелілі від радості українці вітатимуться: «Хег Песах самеах!» - «Воістину самеах!».
Постмодернізм у політиці, яскравим вираженням якого є Зеленський і його команда, вимагає постмодерних форм - насамперед карнавального безумства світу. По Бахтіну і Андруховичу. А хто сказав, що шизофренія має бути депресивною? То ж Гаудеамус, що у перекладі значить Хава нагіла. Тобто, возвеселімось! І не забуваймо: у Стародавньому Римі було майже 260 святкових днів. І нічого, що це призвело врешті решт до його занепаду. Принаймні, було весело.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться