Думаю, що спроби тиску на міністра Степанова – це справді політика, дуже далека від фахових оцінок. Вірніше, зовсім не пов’язана з фаховими управлінськими оцінками.

❗️1) Чув думку декого з авторитетних представники галузі охорони здоров’я, і вони якраз добре відгукуються підтримують дії та наміри Степанова.
Їхні оцінки діяльності теперішньої команди #МОЗ по корекції медичної реформи цілком відображають ті настрої, які я знаю зі спілкування з медичними працівниками Києва, Сумської, Харківської та Полтавської областей, друзів з Дніпропетровської та Вінницької областей. .
Та реформа, яку намагалися втиснути в українські реалії, вона справді виявилася штучною, не адаптованої до наших умов. Більш того, вона позбавляла багатьох громадян можливості отримувати швидку та якісну медичну допомогу. І одночасно виштовхувала кваліфіковані медичні кадри в закордон у пошуках заробітку і кращого життя.
Тому дуже позитивно, що #Степанов з командою міністерства взяли курс на корекцію реформи. В тому числі в частині розробки адекватних тарифів на медичні послуги. Ну і взялися вирішити питання постачання в Україну деяких важливих медикаментів і ліків.

❗️2) Якщо оцінювати роботу міністерства по стримуванню розповсюдження #COVID-19 і реагування на захворювання, то вважаю її загалом задовільною. Хоч і критикував за певні моменти, але вважаю роботу загалом задовільною. У нас нема переповнених хворими лікарень, стадіонів, виставкових залів, як це було і є в деяких країнах світу. І слава Богу!

❗️3) Я теж вважаю критику діяльності Степанова і МОЗ з боку окремих політиків і партій неконструктивною. Це суцільна гра в політку, у кожного - своя.
Хтось захищає оту реформу імені Супрун, яка позбавляє громадян медичних послуг та виштовхує медиків на заробітки по світах. Наприклад, та ж партія «Голос» впевнено зникає як парламентський політичний гравець, і тому всі використовує всі резонансні засоби, щоб не зникнути.
Хтось просто намагається заробити політичні бали на темі карантину, апелюючи до думки тих, хто невдоволений карантином. Але ж більшість громадян, як показали опитування, позитивно оцінили карантинні заходи.
Ну а хтось обрав Степанова та МОЗ у якості мішені, по якій просто б’ють не через оцінку їх роботи, а тому ще спосіб бити по президенту Зеленському. У такі ситуації їм не важливе неупереджене оцінювання діяльності МОЗ.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.