Трішки лікбезу для пана Саакашвілі!

Шановний пане Саакашвілі! Ви пропонуєте введення на посаду суддів іноземців. Я б Вам порекомендував перш, аніж кромсати українське законодавство, заглянути в Конституцію України.

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади є український народ. А народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади (стаття 5).

Державна влада ділиться на законодавчу, виконавчу, судову (стаття 6).

Тільки українські громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами (стаття 38).

А це означає, що ні в парламенті, ні в Кабінеті Міністрів, ні в судовій гілці влади України не можуть працювати громадяни інших держав.

Окрім того, на посаду судді може бути призначений лише громадянин України (стаття 127).

Суд ухвалює рішення іменем України (стаття 129), а не якоїсь іншої держави. Адже суд інколи в кримінальних і господарських справах приймає рішення під грифом «таємно», коли розгляд справ здатен нанести шкоду національним інтересам. Введення іноземців на посаду судді, це, окрім того, і допущення їх до державної таємниці, що неприпустимо за вітчизняним законодавством.

Для того, щоб реалізувати ваші плани, пане Саакашвілі, без змін до Головного закону не обійтися.

Для призначення Вас на посаду віце-спікера уряду не знайшлося необхідних 226 голосів, а де ж Ви віднайдете 300 депутатів, які спробують посягнути на Конституцію України в частині ревізії правосуддя.

Читайте та вчіть Основний закон країни! Це Вам не завадить перед тим, як ініціювати зміни в країні.

З повагою Віталій Журавський, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.