ЯК ЗВІЛЬНИТИ ВІД УЗУРПАЦІЇ "СОРОСЯТАМИ" ВІТЧИЗНЯНУ ОСВІТУ І НАУКУ

Тривалий час в Міністерстві освіти і науки не було міністра. І ось нарешті на посаду в.о. міністра освіти і науки призначено особу, яка ніколи не була пов’язана з грантоїдськими організаціями.

Треба віддати належне президенту Зеленському, який вперше взяв до уваги пораду освітнього і наукового середовища. Кандидатуру пана Сергія Шкарлета рекомендувала рада ректорів і національна академії педнаук. Яким це буде міністр, побачимо. Для початку побажаємо йому успіху.

МОН потенційно надзвичайно впливове міністерство. Воно здійснює керівництво дошкільної, шкільної, профтехосвіти, вищої освіти і науки. Практично у кожній родині хтось вчиться.

З 2014 року і до сьогоднішнього дня вся влада
в МОНі у руках «соросят». Рекомендую пану Сергію розпочати роботу з аудиту міністерства при залученні НАБУ і САП. Відкриється, переконаний, багато «цікавого». Це і нецільове використання бюджетних коштів, це і зловживання в проведенні тендерних процедур. До речі, роботу тендерного комітету зупинити, а склад його переобрати. Негайно припинити друк підручників для середньої школи, особливо з історії, де трагедія на Майдані подається у викривленому та необ’єктивному світлі.

Необхідно швидко змінити держсекретаря, заступників міністра, які пов’язані з фінансуванням третіх країн. Зліквідувати директорати. Вони утворені за гроші зовнішніх спонсорів, а тепер уже фінансуються і за кошт держави та дублюють роботу департаментів.

Варто назавжди попрощатися із так званим національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, яке займається акредитацією програм вищої освіти у вузах. Ця структура суперечить основному принципу забезпечення автономності вишів. Одначе гранітоїдами виношується ідея розшити повноваження НАЗЯВО з тим, щоб жорстко зобов’язати вузи щорічно проходити акредитацію через цю агенцію. А отже, орієнтація на ще більше посилення зовнішнього управління вищих навчальних закладів.

Не можна відтягувати із затвердженням нового складу загальної колегії міністерства, атестаційної колегії, куди мають увійти представники національної академії наук та національних академій відомчих наук, а також представники громадських організацій жодним чином не пов’язаних із іноземними спонсорами. Не забуваймо, в статті 1 Конституції України чітко вказано, що Україна є суверенна і незалежна держава. І новий міністр зобов’язаний це втілювати в довіреній йому галузі.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.