З Днем Конституції друзі!
Це дійсно ключове свято державотворення, адже саме Конституція є суспільним договором - консенсусом про взаємну повагу та гарантування прав між різними соціальними групами, які створювали Українську Державу на початку 90-хх (тому в конституції зявилися статті про невтручання держави в релігійні справи, вільний розвиток та використання мов національних меншин, безумовний приорітет прав людини) та суспільством і державою (запобіжники створення авторитаризму - поділ влади на 3 гілки - законодавчу, виконавчу та судову; перехресний контроль між ними, заборона звужувати існуючий обсяг прав та свобод людини, заборона на державне втручання в приватне життя людини й гарантування широкого спектру прав, тощо).
Ми дійсно маємо одну з кращих Конституцій в світі й найганебніше її виконання. Іноді навіть спадає на думку, що наші законотворці саме тому написали настільки хорошу Конституцію, що не збиралися її виконувати.
Й переважна більшість українських проблем повязана саме з намаганням переінакшити Конституцію під політичну конюнктуру, чи порушити консенсус закладений в ній засновниками Української Держави. Ці замахи на Конституцію продовжуються й тепер ...
Потрібно перестати маніпулювати Конституцією, а просто її виконувати й ми будемо процвітаючою та деморкатичною країною.
Зі святом Вас друзі - співгромадяни!

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться