Дожилися! Туреччина "качає" свої права Євросоюзу

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу сьогодні оприлюднив заяву про те, що офіційна Анкара вийде з Договору про біженців з Близького Сходу, якщо ЄС до жовтня цього року не скасує візовий режим для громадян Туреччини.

Це не просто шантаж ЄС. Це в першу чергу удар по позиціях Ангели Меркель незадовго до виборів у ФРН. Саме Ангела Меркель була ініціатором цього договору. Його провал обіцяє Німеччині (та усьому ЄС) нову багатотисячну хвилю біженців з Сирії й інших країн БС і падіння політичного рейтингу Меркель.

По позиціях Меркель наносить удар не лише Анкара, але й Москва. Це нещодавня заява Володимира Путіна про те, що "Нормандський формат" для переговорів у справі України нічого не вартий.

Як це стосується Ангели Меркель? Слід нагадати, що зокрема за її ініціативи і підтримки Путіна й Олланда був згорнутий "Женевський формат" переговорів та утворений нефективний, профанаційний "Нормандський формат".

Чекаю результатів сьогоднішніх телефонних переговорів між Меркель, Олландом і Порошенком.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.