Коронавірус, звісно, залишиться в історії не як найбільш смертельна або найперша пандемія. Але він точно - перша пандемія епохи постправди.
Сам характер відображення пандемії у суспільній свідомості демонстрував це з усією повнотою. Більшість схильна вірити у те, що їм більше підходить з тих або інших причин, підлаштовуючи картину світу під свої очікування.
Приміром, ти звик кожного літа їздити до Туреччини, маєш невеликий бізнес - кав'ярю або перукарню, працюєш у великому місті але живеш у передмісті? І тут якійсь коронавірус втручається у твоє життя. Як ти на це відреагуєш? Правильно. Немає жодного вірусу. Все це вигадали масони заради чипізації.
Сформулювавши свою правду, ти без проблем знаходиш підтвердження твоєї позиції.
Суспільство споживання породило не лише супермаркети з продуктами. Воно породило ще і "супермаркети правди", куди ти прихиодиш і обираєш потрібний товар. Наприклад, такими супермаркетами є популярні інтернет-ресурси. Той же youtube. Зайшов - і через 5 хвилин маєш готову, придатну для споживання версію про масонів/рептілоїдів. Одержавши версію, ти вбудовуєш її у власне життя і забезпечуєш комфорт.
Власне, забезпечення максимального комфорту і є задачею різноманітних "правд". Точніше, це є задачею тих, хто ці правди споживає. Ті ж, що їх продукують, переслідують інші задачі. Популярність, пізнаваність, які у сучасному світі легко конвертувати у гроші.
Вигадуєш альтернативну версію, і, якщо вона "заходить" аудиторії, то можна знімати фільми, друкувати книжки, читати лекції. Життя вдалося.
Є щоправда маленька проблема. Соціальне конструювання дійсності не змінює її фізичних властивостей. Ми ж не у "матриці" живемо (і так, це теж може бути темою для конструювання схем сприйняття). Ну але кого це зараз хвилює?
Ні, я розумію звідки це береться. Інформації скрізь повно. ЗРозуміти її без спеціальних знань - важко. Здобути ці знання - ще важче, та й не можна бути фахівцем з усього. Тому більшу частину інформації ти "сприймаєш на віру". Ну і за таких умов продумана конспірологія із певною внутрішньою логікою сприймається як щось "не гірше" за інші версії.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться