Серйозні проблеми можуть виникнути у тому випадку, якщо банки почнуть купувати ОВДП не на первинному ринку у Мінфіна, а на вторинному.

Коли НБУ видає рефінансування під заставу державних облігацій, то, фактично, відбувається заміщення однієї опції на іншу: банк купив ОВГЗ, "передав" їх НБУ, отримав заміщення одного активу на інший.

Якщо ці кошти ідуть на первинний ринок облігацій, то під час кризи це єдиний шлях до того, щоб залатати бюджетну діру і це дозволить державі вчасно виплачувати соцвиплати, пенсії і т.інше.

Це таке сурогатне заміщення видаткових надходжень емісійними коштами. В межах планових показників бюджету і дефіциту бюджету це все вимушений крок з боку держави.

Якщо ця емісія піде на вторинний ринок, банки будуть купувати ОВДП на вторинному ринку у нерезидентів, які хочуть зараз свої ОВДП продати, то у такому випадку це одразу трансформується на валютний ринок, почне тиснути на курс гривні і через курс почнеться інфляція так як курсова складова в імпортних товарах досить суттєва

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.