Сьогодні на своїй сторінці у Facebook міністр соціальної політики Юлія Соколовська повідомила про те, що її команда не планує скорочення працівників системи соцзахисту.
Була би добра новина, якби на завершення своєї діяльності попередній уряд не прийняв рішення про скорочення районних державних адміністрацій на 50%. Переконували активно, що структури, які працюють в системі соціальної політики, не підлягають цьому скороченню.
Реально на місцях скорочують всі структури: і Служби у справах дітей, і Центри соціальних служб, і Управління соціального захисту. Скорочують, бо скорочені обсяги фінансування витрат на оплату праці.
Тому радив би новопризначеній команді Мінсоцполітики, перед тим, як давати обіцянки «не скорочувати», - поцікавитись, чи взагалі є кого не скорочувати. Може, вони вже всі скорочені.
Звернення з приводу незаконного скорочення працюючих в Службах у справах дітей надходять мені всіма можливими способами. Від особистого спілкування, до повідомлення у ФБ. У 2016 були внесені зміни до Закону «Про органи і служби у справах дітей», де передбачено, що на одну тисячу дитячого населення має бути один працівник служби у справах дітей. Ця норма до сьогодні не виконана! Кількість працюючих на захист прав дітей сьогодні становить трошки більше половини від необхідного.
І ще одна порада новопризначеній пані Міністру: докласти зусиль до виконання закону і забезпечення кадрового та функціонального забезпечення Служб у справах дітей, у тому числі в процесах децентралізації. Часи, коли «не скорочуємо» було достатньо, вже давно залишились у минулому.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.