Погані ідеї окремих українських політиків ділити журналістів на "правильних" і "неправильних" набувають чітких обрисів у сусідній Польщі. Там керівна партія "Право і справедливість" хоче запровадити "фільтрацію" журналістів та жорстке медіа-регулювання. Якраз у Києві окремі ідеологи скоро можуть взяти собі на озброєння польську аргументацію:
- "від журналістської професії залежить громадська довіра та спокій, тому її треба регулювати так само, як і професію лікаря чи юриста";
- "варто утворити орган для нагляду за дотриманням етичних та професійних стандартів, за освітою та входженням у професію (статус журналіста надає держава)",
- "за порушення і звинувачення у наклепі треба присуджувати суворе покарання"....

Вся ця "сертифікація" журналістів є неприхованим наступом на свободу слова. І які б гарні гасла не лунали з вуст політиків, звуження прав журналістів - це шлях до зловживання владою!
Національна спілка журналістів України приєднується до позиції Європейської федерації журналістів (та польських журналістських асоціацій), яка вважає, що жорстке регулювання державою журналістської професії є наступом на свободу слова.

Більше - в офіційному релізі ЄФЖ:

Подписывайся на рассылку новостей Страны в Facebook. Узнавай первым самые важные и интересные новости!