Тетяна Острікова підняла цікаву тему - як це взагалі можливо, якщо у нас працює СЕА ПДВ? На мою думку, не обійшлося без однієї цікавої людини. На "Н" починаеється на "сіров" закінчується.
-----------------------------------
СБУ з фінмоніторингом та Національною поліцією викрили черговий конвертаційний центр з величезним оборотом понад мільярд. Виникає декілька питань:
1. Як це взагалі можливо за наявності системи електронного відшкодування ПДВ з депонуванням коштів на спец-рахунках з ПДВ в казначействі, що цей центр надавав послуги " з переведення грошей у готівку та штучного створення податкового кредиту для відшкодування податку на додану вартість?" Адже СЕА пдв з депонуванням передбачає, що постачальник може виписати та зареєструвати податкову накладну тільки у разі поповнення реєстраційної суми по формулі, тобто тільки у разі сплати живими коштами на спец-рахунок з ПДВ. Тобто за логікою роботи (нормальної) СЕА пдв кожна сума податкового кредиту забезпечена сплатою наперед живих коштів в бюджет! Можна допустити, що хтось незаконно втручався в СЕА ПДВ і закидував туди суми фіктивного, несправжнього ПДВ.
2) Тоді задаю наступне питання, хто такий цей "хтось"?Адміністрування комп'ютерної системи, якою є СЕА здійснюється податковою, і ніхто крім них не може зробити так, щоб вкид фіктивного ПДВ лишився непоміченим. Чи встановлені Службою безпеки причетні до діяльності конверт-центру податківці, питання риторичне.
3) А де ж діяльність податковоі міліції? Це ж іх компетенція -розслідувати кримінальні провадження за статтею 205 ККУ "Фіктивне підприємництво". Як так вийшло, що СБУ, не маючи безпосереднього доступу до СЕА ПДВ, побачила факти вкиду, а податкова міліція перед своїм власним носом не побачила злочинної діяльності. Чи встановлені Службою безпеки причетні до діяльності конверт-центру податківці, питання риторичне.
4) В чинному законодавстві відсутнє поняття "конвертаційного центру". З колегою @ЖуржійАндрій неодноразово наполягали на тому, що необхідно запровадити в КК Украіни це поняття, змінити диспозицию статті 205 ККУ, за якою зараз притягаються до відповідальності лише так звані "фунти", підставні особи, які за винагороду надають своі документи для створення чи придбання фіктивної фірми. Притягнути до кримінальної відповідальності організатора за цією статтею практично неможливо.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться