Звістка про загибель народного депутата Дмитра Тимчука від, начебто, випадкового пострілу нагородного пістолета, який Тимчук чистив, застала мене в студії телеканалу NewsOne. Тож мав сумну нагоду повідомити глядачам наступне:

1. Що саме трапилось – вбивство, самогубство чи нещасний випадок – можна буде сказати тільки після проведення першочергових слідчих дій та на підставі висновків кількох експертиз: судово-медичної, криміналістичної, балістичної. Зараз будь-які припущення є лише припущеннями, але треба пам’ятати, що, взагалі-то, зброя повинна зберігатись у розрядженому стані, тим більше зброя є розрядженою під час її чищення.

2. Тимчука можна називати народним депутатом досить умовно. Насправді це був офіцер діючого резерву Головного управління розвідки Міноборони України, який працював під прикриттям народного депутата. Основною його діяльністю було участь у «інформаційних спецопераціях» ГУР МО, зокрема – поширення інформації різного ґатунку (у тому числі – відвертої брехні) з трибуни Верховної Ради. Колеги по службі Тимчука не любили, оскільки вважали його бездарним вискочкою. Зокрема, сайт «Інформаційний спротив» створив і адміністрував полковник ГУР МО Павло Шаройко, нині засуджений у Білорусі за шпигунство до 8 років позбавлення волі, який після арешту розповів на допиті в Комітеті державної безпеки Республіки Білорусь про справжню роль Тимчука.

3. В Україні немає закону, який би регулював обіг зброї, а роздача нагородних пістолетів здійснюється на підставі відомчих нормативних актів. При цьому влада блокує всі спроби ухвалити відповідний закон та внормувати придбання, володіння й користування населення зброєю, зокрема – нагородною. Натомість воліє без жодних законних засада озброювати «слуг народу».

Подписывайся на рассылку новостей Страны на канале Telegram. Узнавай первым самые важные и интересные новости!