Отже, що показує остання передвиборча соціологія, опублікована сьогодні групою "Рейтинг"?

Перш за все вона показує, що Зеленський так само перемагає з більш ніж переконливим результатом. 72% готові віддати голос за нього. Всі дії П. Порошенка (досить активні, і, треба визнати, цікаві) між турами додали йому трохи більше 10%.

Навіть у категорії "серед усіх виборців" (тобто, якщо рахувати і тих, хто не визначився, і тих, хто не хоче йти на вибори) показник Зеленського - 52%. Тому говорити про нього як про гіпотетичного "президента меншості" - важко.

Цікавим є перерозподіл голосів тих, хто у першому турі голосував за інших кандидатів, що не пройшли далі. За Зеленського голосуватимуть: четверть виборців Кошулинського, третина виборців Гриценко, дві третини виборців Смешка, половина виборців Тимошенко.

Тепер про те, що до рейтингів прямо стосунку не має. На погіршення ситуації у країні після виборів президента чекає всього лише 10% виборців. Покращення очікує має половина. При цьому, 39% виборців чекають покращень протягом півріччя, ще 46% - протягом року і більше. 8% хочуть поліпшень негайно.

Це означає, що у нового президента майже не буде часу на "розкачку" і розмови про "попередників, які заважають працювати".

Виборець чекає швидких і радикальних змін. Водночас, опитування свідчать про те, що небезпека розколу суспільства буде є мінімальною, якщо її спеціально не "розкачувати". Тільки 9% заявили, що спробують переконати своїх близьких, якщо ті будуть голосувати за іншого кандидата. 76% виборців приймають вибір своїх близьких, вважають його нормальним, навіть якщо цей вибір не збігається з їхнім власним.

У вікових групах найбільш толерантною виявилася молодь, а найменш терпимими до іншої думки - люди у віці старше 60 років.

Подписывайся на Страну в Twitter. Узнавай первым самые важные и интересные новости!