Зрозуміло , що КСУ давно перебуває у кризі. 
Достатньо згадати, що недавнього часу він декілька років не ухвалював жодного рішення. Криза почалася далеко не з обранням на посаду голови КСУ Станіслава Шевчука. Ззовні здавалося, що навпаки з його обранням на цю посаду , Суд по- тихенько , але усе ж почав «виповзати» з тієї кризи. Більш того, Станіслав Шевчук - один з тих, хто розуміється глибоко саме на конституційних внутрішніх проблемах, проблемах європейського конституціалізму. На жаль, в КСУ таких суддів очевидно не достатньо! Було у попередні роки і є нині. 
Звичайно, щоб зовсім об’єктивно оцінити кількість проблем і їх масштаб у питаннях організації роботи Суду треба бути усередині. 
Але сам факт того, що за останні тижні сталися декілька цілеспрямованих, скландальних витоків інформації з закритого засідання Суду, де беруть участь самі судді, а також те, що робочі внутрішні документи оприлюднюються у ЗМІ дійсно свідчить про те, що там біда. Прояв кризи , що знищує і принижує конституційне правосуддя у його сучасному вигляді не менший, ніж процесуальні порушення строків розгляду справ тощо. 
А от чи винен у цьому лише голова Суду - це вже питання, на яке мають дати чесну відповідь собі і колегам усі судді КСУ. 
У скандалах хтось перемагає , але як правило, правих не буває! 
І те, що новий закон про КСУ дає можливості самому складу Суду вирішувати внутрішньо- етичні питання, за тим сенсом, який ми вкладами у законодавчі процедури при їх напрацюванні , зовсім не передбачав , що ці механізми будуть використовуватися у політичних і маніпулятивних цілях . 
У всьому світі, КС - це закриті , навіть консервативні структури, сакральні , якщо хочете.... Але де ж знайти в Україні тих людей, які б розуміли усю відповідальність персональну і спільну інститутуційну, хоча б для того , щоб зберегти інституцію і найти взаєморозуміння для налагодження роботи згідно духу і букви Конституції, а також без безкінечного і дочасного публічного «виносу сміття із хати»?

Подписывайся на рассылку новостей Страны на канале Telegram. Узнавай первым самые важные и интересные новости!