Генштаб проводить розслідування за фактом загибелі бійців «Правого сектору»: яким чином люди не зі Збройних Сил України опинилися на передовій, – про це повідомив на брифінгу речник Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко, коментуючи загибель у ніч на 12 червня при артилерійському обстрілі бойовиками РФ позицій сил АТО в районі шахти «Бутівка».

http://news.liga.net/…/11188890-genshtab_rozbira_tsya_yak_z…

Цікаво, а Лисенко не хоче пояснити, що таке «передова», з яких це пір Генштаб став проводити слідчі дії й що в районі шахти «Бутівка» роблять підрозділи Збройних Сил України, якщо в державі ніхто не оголошував правовий режим воєнного стану?

В Україні діє правовий режим мирного часу, а це означає, що немає не тільки ніякої зовнішньої агресії, але навіть її загрози. Отже, підрозділи ЗСУ повинні знаходитись у місцях своєї постійної дислокації, до числа яких шахта «Бутівка» явно не належить.

Можливо, в Адміністрації Президента про це не знають, але, відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом», АТО проводить виключно Служба безпеки України й будь-яка участь Генштабу чи Адміністрації Президента в проведенні АТО виключається повністю. За потреби СБУ може звернутись до Міністерства оборони або керівництва інших збройних формувань про надання військової техніки та відкомандирування в розпорядження СБУ особового складу. Але в такому разі прикомандировані переходять у повне підпорядкування СБУ й Генеральний штаб ЗСУ ні за яких обставин не може мати якесь відношення до проведення АТО чи, тим більше, здійснювати якісь «розслідування».

Не кажучи вже про те, що проведення Службою безпеки України антитерористичної операції ніякою мірою не позбавляє членів політичної партії «Правий сектор» права відпочивати в районі шахти «Бутівка» – правовий режим мирного часу не допускає запровадження обмежень щодо пересування громадян по території Україні.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.