Ще більш спокійно щодо останніх рейтингів від КМІС. Значна частина аналітиків прогнозувала, що введення воєнного стану радикально змінить електоральні уподобання громадян через зміну самого дискурсу. Мовляв, це "відсіє" усіх "несерйозних" політиків, адже мова буде знову не про вибори президента, а про вибори Верховного Головнокомандувача.
Однак реальність виявилася іншою. Перші опитування після оголошення воєнного стану показали, що рейтинг того ж Зеленського не лише не впав,а зріс. При цьому, він пішов у відрив по відношенню до рейтингу діючого президента у понад 3 відсотки. А це не лише межа похибки, але й "психолргічна" межа сприйняття.
Отже, громадяни поставилися не дуже серйозно до всього, що відбувається?
Швидше, не дуже серйозні самі лідери. Зокрема, президент вже заявив про необхідність зміни законодавства, аби надати можливість проводити місцеві вибори під час воєнного стану. Виникає питання: якщо це воєнний стан, під час якого можливі вибори, то що це за воєнний стан? Яке його призначення?
До цього у нас роками воєнного стану не вводили, змінюючи його сурогатами. Наприклад, таким сурогатом є закон про військово-цивільні адміністрації. Фактично, це імітація воєнного стану. Після його ухвалення ми жили у сурогаті воєнного стану за мирного стану. Тепер у нас воєнний стан, але без мобілізації і з виборами. Тобто, це сурогат мирного стану за воєнного.
Зрозуміло, що всі ці сурогати не сприяють серйозному ставленню до державних структур та їх рішень.
В умовах постійного нагромадження спогадів у державному управлінні та нівелюванні усіх інститутів (у нас уже навіть воєнний стан - щось несерйозне), немає нічого дивного, що зростає підтримка артистів. Якщо політика - театр, чому б не залучати професіоналів? Принаймні, так, схоже, думає частина українців.

Подписывайся на рассылку новостей Страны в Facebook. Узнавай первым самые важные и интересные новости!