Посли ЄС та МЗС ФРН закликали правоохороців України забезпечити вилучення особистих даних журналістів із сайту "Миротворець" та унеможливити повторну публікацію списків.

Посли також "висловили вимогу до української влади надати необхідний захист усім журналістам, яких було вказано в цьому списку, особливо, зважаючи на те, що низка з них уже отримала погрози". Посли також закликали правоохоронні органи України провести належне розслідування.

Як повідомлялося раніше сайт центру "Миротворець" уже публікував оновлений список акредитованих у "ДНР" журналістів з понад 5400 записами. Публікація імен та персональних даних працівників ЗМІ викликала критичну реакцію з боку міжнародних правозахисників та офіційних представників Заходу.

На сайті "Миротворець" перелічено тисячі імен, серед яких зокрема й ім'я колишньої прем'єрки Юлії Тимошенко, екс-президента Грузшї Міхеіла Саакашілі та інших опозиційних до Петра Порошенка політиків, громадських діячів, журналістів. На Заході пов'язують скандальний сайт з людьми, близькими до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, зокрема, із народним депутатом Антоном Геращенком.

Держави ЄС озвучили рішучу вимогу до Києва закрити сайт ще у травні 2016 року, коли на ньому були оприлюднені списки журналістів, у тому числі західних, які через виконання професійних обов'язків змушені були отримувати акредитацію від влади самопроголошеної "ДНР". Під час скандалу з оприлюдненням даних журналістів сайт оголосив про своє закриття, але згодом вирішив відновити роботу. . На Заході пов'язують скандальний сайт з людьми, близькими до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, зокрема, із народним депутатом Антоном Геращенком.

Держави ЄС озвучили рішучу вимогу до Києва закрити сайт ще у травні 2016 року, коли на ньому були оприлюднені списки журналістів, у тому числі західних, які через виконання професійних обов'язків змушені були отримувати акредитацію від влади самопроголошеної "ДНР". Під час скандалу з оприлюдненням даних журналістів сайт оголосив про своє закриття, але згодом вирішив відновити роботу.

Я ж розпочинаю разом з Міжнародною федерацією журналістів (IFJ), з Міжнародною асоціацією преси (ІРА) нову кампанію у боротьбі з цим злочинним угрупованням під назвою "Миротворець". Серед моїх союзників Рада ЄС і МЗС Німеччини. Злочинці мусять понести відповідальність.

Подписывайся на рассылку новостей Страны на канале Telegram. Узнавай первым самые важные и интересные новости!