Експерти Реанімаційного Пакету Реформ проаналізували поточну ситуацію на газовому ринку та дійшли висновку, що про успішне впровадження конкурентної європейської моделі говорити ще рано. Навпаки, не зважаючи на всі докладені зусилля, ми спостерігаємо низку недоліків у функціонуванні ринку, які можуть повністю нівелювати її суть. Серед них – існування штучних запобіжників для конкуренції, які унеможливлюють появу нових гравців, неефективна модель ціноутворення “затрати плюс”, повна залежність споживача від НАК “Нафтогаз України”, відсутність заходів, спрямованих на монетизацію субсидій та відсутність стимулів для споживача до більш ефективного енергоспоживання.

На ринку природного газу, всупереч очікуваної внаслідок реформи лібералізації та демонополізації, НАК “Нафтогаз України” зосередив повноваження, яких не мав навіть до початку змін законодавства, що протирічить як раціональній логіці, так і прямим вимогам третього енергопакету ЄС.

Дуже сподіваємось що ці заходи буде реалізовано і справжній ринок газу запрацює найближчим часом.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.