У Верховній раді розглядатиметься законопроект, який пропонує створити "Єдиний державний реєстр судових експертиз", в якму можна буде знайти інформацію про будь-яку експертизу в будь-якій кримінальній справі із вказанням усіх даних: прізвища експертів, дати експертиз, їх види, дані медичного обстеження тощо. Реєстр пропонується віддати під керівництво Міністерства юстиції, яке і буде вирішувати, яку інформацію вносити до реєстру і кому давати до нього доступ.

На практиці це може призвести до необмеженого витоку інформації про важливі для розслідувань експертизи та можливість фігурантам справ через реєстр контролювати розслідування проти самих себе.

Сьогодні цієї помилки все ще можна уникнути. Проти створення цього реєстру вже виступили Transparency International Ukraine та НАБУ. Ми вже зареєстрували відповідні поправки, і я дуже сподіваюсь, що сьогодні комітет врахує їх, готуючи законопроект до другого читання.

P.S. Іронія долі полягає ще й у тому, що тим самим законопроектом про реєстри пропнується виправити славнозвісні поправки Андрія Лозового до КПК, які значно ускладнили розслідування усіх кримінальних злочинів - від корупційних до побутових. Під прессінгом несамовитого гніву слідчих та родичів вбивств та згвалтувань, цю помилку виправляють. АЛЕ залишають ту саму шпаринку і ускладнення для фігуранітвв корупційних, економічних та службових злочинів.

Подписывайся на рассылку новостей Страны в Viber. Узнавай первым самые важные и интересные новости!