Диво дивне... Хоча й місцями очевидне, й зовсім без дива.
1) Це Порошенко сам так підставляється, чи це його радники такі?...
Рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху сприятиме прискоренню отримання томосу про автокефалію Української православної церкви. 
Це не хабар, як пишуть дехто, але схоже.
Але виникає питання: а що там відбувається, що виникла потреба стимулювати прискорення процесу надання томосу? Константинополь таки не поспішає? Якось некоректно виглядає.
І що, Константинопольський патріарх у разі відвідання України не може помолитися у в Андріївській церкві, або Михайлівському, Володимирському чи будь-якому іншому соборі? невже для цього потрібно виділяти якийсь окремий храм? Чому це повинна робити влада ще до створення помісної церкви?
2) Андріївська церква не дарується, а передається в користування. Тобто, на якийсь час, а не навіки вічні. 
3) Рішення наглядно демонструє, хто насправді і як розпоряджається релігійною нерухомістю в Україні, і чого варті слова про відокремленість один від одного держави і церкви. 
4) На практиці стало зрозуміло, що насправді означають слова про відновлення ставропігії. Тобто, як я казав в багатьох коментарях, у пряме управління Константинополя передається частина храмів, монастирів, які перебувають зараз у користування УПЦ Філарета та УАПЦ. Про УПЦ Онуфрія чи УГКЦ поки не йдеться. І не варто очікувати, що президент, влада зробить щось подібне, щоб зіпсувати відносини з Константинополем.

Подписывайся на рассылку новостей Страны на канале Telegram. Узнавай первым самые важные и интересные новости!