Генеральний прокурор України Юрій Луценко дурнем народився, дурнем і помре.

Як повідомляє його прес-секретар Лариса Сарган, Юрій Віталійович вирішив влаштувати чергову виставу – відправився разом з головою СБУ Василем Грицаком та уповноваженим Верховної Ради України з прав людини (не можу без сміху виговорити назву цієї посади) Валерією Лутковською перевірити Слідчий ізолятор СБУ у відповідь на заяву помічника генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича про те, що в СБУ катують ув’язнених.

https://www.facebook.com/LarysaSargan/posts/1074892589250931

Жодний попередник Юрія Віталійовича цього не робив. Можливо, тому, що раніше генеральні прокурори України мали юридичну освіту й усвідомлювали, що в СБУ не може бути СІЗО. Точніше, Україна прозвітувала перед Радою Європи про закриття СІЗО СБУ ще в 2003 році, оскільки, відповідно до міжнародних зобов’язань нашої держави, в Україні можуть існувати слідчі ізолятори виключно під егідою Мінюсту – у системі Державної пенітенціарної служби.

Але, прозвітувавши, Україна до цього дня утримує цю таємну в’язницю, саме перебування в якій вважається тортурами й незаконним позбавленням волі. Про це попередниця Лутковської Ніна Карпачова неодноразово публічно заявляла, закликаючи українську владу закрити нелегальну тюрму. Але кожного разу керівники СБУ натхненно брехали, що ніякого СІЗО в їх відомстві немає.

Ось, наприклад, заява СБУ від 18 лютого 2008 року

«Керівництво Служби безпеки України повідомило, що, відповідно до вимог Ради Європи, всі слідчі ізолятори СБУ, котрі діяли в Києві, Харкові, Одесі, Львові та Ужгороді, ліквідовані в березні 2003 року у зв’язку з внесенням Верховною Радою України змін до статті 25 Закону України «Про Службу безпеки України». Осіб, які трималися в цих СІЗО, в установленому порядку передано до установ попереднього ув’язнення Державного департаменту України з питань виконання покарань».

http://www.unian.ua/…/97518-nina-karpachova-verhovna-radi-m…

А ось що уповноважений Верховної Ради України з прав людини Карпачова заявила 25 жовтня 2011 року на міжнародній конференції, присвяченій боротьбі з тероризмом:

«Хочу нагадати також про незаконне існування ізолятора СБУ, хоча за зобов'язаннями перед Радою Європи, взятими (Україною-ред.) перед вступом, він був de jure закритий у 2003 році»

http://ua.korrespondent.net/…/1276158-karpachova-zayavila-p…

І тепер цей дурбецало, себто генеральний прокурор України, замість того, щоби хоча б промовчати (я вже не кажу про відкриття кримінального провадження за фактом незаконного ув’язнення людей в СБУ) влаштовує екскурсії в нелегальний слідчий ізолятор, а його прес-секретарка розміщує на фейсбуці фотографії СІЗО, про закриття якого Україна повідомила 13 років тому.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.