Отже, друзі. Ми сьогодні на Банковій говорили про протести.
І ось моя основна думка, якою я хочу поділитися з вами.

Я переконаний, що, коли є достатні причини, а, на моє переконання вони і зараз вже достатні, не зайве для країни проводити масштабний, але мирний протест.
Чому?
Бо вірю, що він, як рукою, знімає симптоми контрреволюції.

Всі ці історії з угодами Порошенка з Фірташем, прихованою коаліцію з фракціями олігархів в парламенті, Грановським і системою тиску Банкової на суддів та забезпечення рішень у власних аж ніяк нереволюційних цілях, Кононеком і смотрящімі на держпідприємствах, підкупом виборців наближеним до Президента Березенком, набиттям тушками “більшості”, ручними генпрокурорами і використання ГПУ в цілях розправи з політичними опонентами і покриттям своїх - це все контрреволюція і звертання з курсу, обраного Майданом, наступ на Революцію Гідності.

Цей наступ, як ми бачимо, на превеликий жаль, не зупиняється ні постами в фейсбуці, ні публікаціями в медіа, ні Законом, ні падаючими рейтингами.

Оскільки вибори ще не завтра, то, аби приводити до тями і заганяти владу, в тому числі перших осіб держави в рамки, встановлені Революцією, необхідний протест.

Масштабний мирний протест. Не Майдан. А протест такий, наприклад, як був нещодавно у Польщі, коли на вулиці вийшло 200 тис громадян.

Це те, що лякає владу. Такий протест дає чіткий сигнал, що ігнорувати його вимоги не можна, бо з мирного він може стати немирним.

Влада має боятися. І мирний, але масштабний протест може тримати її в страсі.

Не думаю, що такий протест може відбутися просто на заклик у фейсбуці. Для нього є декілька важливих передумов. Одна з них - організованість різних суспільних груп, яким небайдуже в якому стані перебуває країна після Революції Гідності, їх координація.

Ще, на мою думку, по-справжньому масовий протест може бути тоді, коли організовуватиметься поміркованими силами, а не радикальними групами. Тоді до нього буде більше довіри в суспільстві.

А якщо ці помірковані сили будуть ще й новими, то протест дасть країні нових лідерів і, потенційно, альтернативу.

Це далеко не всі важливі передумови. Інші просто можуть зовсім не залежати від нас.

Власне, я думаю, що масштабний мирний протест піде на користь. Я не переконаний, що він може дати швидкі зміни, бо вірю, що зміни пов'язані зі зміною правлячого класу, але він точно може зупинити відкат.

Ну, а так, звичайно, відповідальних нам громадян, мудрих правителів і щоб все в нас було добре і без протестів ;)

Дякую Віктор Чумак, Сергій Лещенко, Женя Кулеба за дискусію, всім, хто прийшов і висловив позицію, підтримав - за небайдужість, всім, хто організовував - за внесок, і Natali Sokolenko - за модерацію!

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.