2 червня шляхом шантажу членів парламенту кілька пройдисвітів – президент Порошенко, заступник глави його адміністрації Філатов та голова Верховної Ради Парубій – сподіваються проштовхнути поправки до Конституції України в частині так званого «правосуддя». А також – нову редакцію закону «Про судоустрій та статус суддів».

Звісно, ані фахівці, ані суспільство не мали жодного відношення до розробки чи обговорення цих законопроектів. Вони подані з виключною метою – закріпити реальні феодальні правовідносини, позбавити незалежні верстви населення доступу до судового захисту своїх прав, а, головне, зосередити в руках пана Філатова ринок замовних судових рішень.

Можна не сумніватись: якщо обурений народ не витягне Порошенка та Філатова зі своїх кабінетів і не прикрасить ними ліхтарі на вулиці Офшорній (колишня Банкова), то рано чи пізно ці законодавчі новації будуть прийняті. Закон «Про судоустрій та статус суддів» - напевно, 2 червня. А поправки до Конституції – якщо не 2 червня, то пізніше.

Один лише приклад того, за що збираються голосувати 2 червня. У разі прийняття «Конституції Філатова» приватний підприємець, на якого податківці наклали штраф, не зможе направити до суду свого бухгалтера, щоби підтримувати позов про скасування податкового рішення-повідомлення. Він буде зобов’язаний заплатити 1 тис. доларів за те, щоби в суд прийшла стороння людина – член громадської організації під назвою «адвокатура».Точно так батьки не зможуть представляти в суді інтереси своєї неповнолітньої дитини, потерпілий від злочину не матиме права користуватись у суді допомогою правозахисників, родичів чи знайомих юристів. Учасники будь-якої судової справи будуть зобов’язані заплатити в громадську організацію під назвою «адвокатура» з тим, щоби їх представляв лише посередник на платних засадах. Наприклад – пан Філатов після того, як він полишить державну службу та відновить своє адвокатське свідоцтво.

Це потрібно пану Філатову не лише заради доходів його та його колег. Адвокат – це головна фігура на ринку замовних судових рішень, оскільки саме через нього йдуть грошові потоки. Якщо дозволити в суді предствляти сторони лише адвокатам, можна буде монополізувати цей ринок за лічені місяці.

Ще одна важлива новація – це ліквідація вищих спеціалізованих судів, оскільки Філатову треба кожний раз домовлятись з їх керівниками по кожній конкретній справі. Краще мати одного свого голову Верховного Суду, який буде обслуговувати по абонементу.

А що стосується всілякого словесного мотлоху типу, створення «Вищого антикорупційного суду» та «Вищого патентного суду», то фахівці подібні перли не можуть читати без реготу. До речі, рекомендую прекрасну статтю Анатолія Новосельцева з цього приводу

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.