Цілу годину в студії «Шустер LIVE» народні депутати Валерій Карпунцов, Сергій Власенко, Віктор Чумак та ваш покірний слуга обговорювали два скандали останніх днів – призначення генеральним прокурором України «реформатора» без юридичної освіти та оприлюднення кількох аркушів з так званої «чорної каси Партії Регіонів».

Якщо тезисно, то моя позиція зводилась до наступного:

1. Реформувати прокуратуру означає забезпечити неухильне виконання її співробітниками тих функцій, які покладені на прокуратуру ст.121 Конституції України. Розмови про будь-яку іншу «реформу» – це лише прикриття розкрадання донорських коштів і остаточна руйнація залишків правової системи держави.

2. Юрій Луценко на чолі будь-якого правоохоронного відомства може ефективно робити лише дві речі – продавати кримінальні справи та торгувати посадами. Це доведено його двократним пришестям на посаду міністра внутрішніх справ.

3. В Україні 12 травня 2016 року відбулась не політизація, а комерціалізація прокуратури, коли цей державний орган роздеребанили між собою два бізнесових угруповання – найближче оточення Порошенка та група Авакова-Пашинського-Турчинова. Відповідно, всі прокурорські посади, які можуть приносити гроші, будуть поділені між цими двома угрупованнями.

4. З моменту призначення першим заступником генпрокурора Дмитра Сторожука (а саме це було умовою підтримки угрупованням Авакова-Пашинського-Турчинова кандидатури Ю.Луценка та змін до ЗУ «Про прокуратуру», які дозволили людині без юридичної освіти очолити ГПУ) в Україні зник прокурорський нагляд за дотриманням законності Міністерством внутрішніх справ і Національною поліцією. Саме заради цього Аваков просував свого ставленика Сторожука на посаду, яка здійснює нагляд за Аваковим. Це в найближчі місяці призведе до катастрофічних наслідків, розгулу поліцейської злочинності, повного розвалу досудового слідства та оперативно-розшукової діяльності в органах Національної поліції України.

5. Ю.Луценко демонстративно відмовився розслідувати злочини, скоєні під час акцій протесту в січні-лютому 2014 року (передусім – масові вбивства в центрі Києва) та економічні злочини, скоєні Януковичем і його оточенням. Він не тільки не вигнав з роботи Сергія Горбатюка, але призначив його начальником департаменту, в який передав усі ці справи. При цьому Ю.Луценку достеменно відомо, що Горбатюк є людиною Пашинського, що саме Горбатюк продав усі кримінальні справи щодо Януковича й Ко та впродовж двох років саботував розслідування злочинів, скоєних відносно учасників акцій протесту, співробітників міліції та Внутрішніх військ у грудні 2013 - лютому 2014 років.

6. Так звана «чорна бухгалтерія Партії Регіонів» - це нікчемні папірці, які можна повісити на цвяшок у туалеті. Вони не мають ніякої доказової сили й взагалі не можуть бути використані в будь-якому розслідуванні, оскільки одержані в позапроцесуальний спосіб. Подібні відомості ведуться в офісах усіх партій, конкретно ці відомості заповнювали клерки штабу Партії Регіонів, де просто зазначали, на які цілі спрямовані ті чи інші суми. Довести, що ці гроші комусь видавались неможливо, нічого такого, чого б ми не знали, в цих папірцях немає.

7. Метою оприлюднення «чорної бухгалтерії» є відволікання уваги суспільства від офшорних подвигів Порошенка та шантаж народних депутатів, які не хочуть голосувати за зміни до Конституції. Перші особи фракцій «Батьківщина» та «Радикальної партії», як і всі інші колишні опозиціонери, отримували гроші від уповноважених осіб Партії Регіонів, і тому їх можна лякати тим, що начебто, збереглись відповідні записи. І якщо вони не одумаються, то наступного разу будуть оприлюднені, мовляв, не нікчемні записки типу про видачу 4301 долара США редакції «Української правди», а бездоказові, але гучні записки про отримання грошей Тягнибоком, Кожем’якіним, Ляшком тощо.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.