Україна - ЄС, останній саміт Порошенка

Оскільки це останній саміт Україна - ЄС перед виборами в Україні і Євросоюзі, то я сподіваюся, що для Петра Олексійовича він буде дійсно останнім.

Щодо форми саміту. Він дещо змінився. Петро Порошенко нарешті купив нові лаковані черевики.., проте комір сорочки, як завжди у президента України був брудний і пожований.

За суттю! У підсумковій резолюції саміту міститься заклик до Володимира Путіна звільнити Олега Сенцова та інших українських політичних в'язнів. Однак, чи є у Євросоюзу механізми та інструменти тиску на президента Росії - голова Ради ЄС Дональд Туск відверто зізнався, що таких інструментів Євросоюз немає. Він вже звертався до лідерів G7, аби й вони наполягли на звільненні українських бранців, проте результати наразі відсутні.Тому Дональд Туск звернеться ще раз до президента США Дональда Трампа і проситиме, щоб Дональд Трамп під час зустрічі з Володимиром Путіним 16 липня у Хельсінкі замовив слово за українських політв'язнів.

Сумно! Просто бракує слів!

Щодо одного мільярда Євро для підтримки української макроекономіки,то його нам нададуть післятого, як наші народні депутати внесуть і проголосують за внесення до закону про Антикорупційний суд декаких поправок, а також проголосують за закон, поданий Петром Порошенком про створення цього суду.

Петро Порошенко сказав, що він тримає свої пальці навхрест і вірить у наш парламент. Не підведуть нардепи, сподівається він, і думає, що вже у вересні можна очікувати перші транші допомоги. А президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у цей час єхидно ухмилявся і тарабанив пальцями по трибуні. Він упіймав мій погляд на собі і ми ледве не розсміялися вголос.

Коротше, атмосфера була не дуже врочиста, я б сказав. Або мені так здалось...

Ну, оце й усе, що я виніс із цього саміту. Вийшов з будівлі Ради ЄС і забув про нього. Спішив не прогавити іншу важливу подію.- презентацію фільму про війну в Україні, про корумпований Чемпіонат світу і ФІФА. Але про це у наступному пості.

Подписывайся на Страну в Twitter. Узнавай первым самые важные и интересные новости!