Українські олігархи будуть зацікавлені в тому, щоб стати співвласниками "Ощадбанку" та "Укрексімбанку", оскільки в такому разі вони зможуть вирішувати всі проблеми своїх фінансових установ за рахунок державного бюджету. За умови, що контрольний пакет акцій цих банків залишатиметься в державній власності, то, таким чином, уряд просто намагається притягнути додаткові фінансові ресурси в казну, яка зараз знаходиться в жалюгідному стані.

Кабінет міністрів знайшов метод, як наповнити бюджет. В принципі, якщо прийде ефективна команда управлінців в ці банки, то вони ще зможуть отримувати кращі фінансові результати. При цьому, якщо умови конкурсу з приватизації будуть прозорі, власниками частки в цих банках можуть стати великі іноземні фінансові установи, що, у свою чергу, стане "хорошим сигналом" для потенційних інвесторів України.

В протилежному випадку, пакети акцій можуть відійти представникам українських фінансово-промислових груп, які, на мою думку, із задоволенням стали б власників акцій в цих банках. Таким чином, українські олігархи отримали б доступ до "монопольних прав і можливостей", які мають державні банки. Це дуже привабливо бути співвласником державного банку, оскільки, поки він державний, будь-які проблеми гарантовано вирішуються з державного бюджету України.

 

Українські олігархи будуть зацікавлені в тому, щоб стати співвласниками "Ощадбанку" та "Укрексімбанку", оскільки в таком...

Опубликовано Андрій Новаком 15 февраля 2016 г.
Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться