В одній з "київських" груп опублікували фотографії з парку Шевченка після того, як там учора "відривалися" англійські футбольні фанати.
Більшість коментаторів демонструють "розрив шабулону".
Вони відкрили для себе, що Європа населена не лише "світлими ельфами", але й футбольними фанатами, які на ельфів схожі дуже слабко.

Оці всі коментарі про "європейське бидло" безмежно веселять. Очевидно, у нас громадяни і справді переконані, що порядок у європейців записаний на генетичному рівні. Народився - і ти вже джентльмен з моноклем та у циліндрі.
Хоча записаний він на рівні державних інституцій, з яких ключовим є відповідальність.

Так, Європа починається з відповідальності. Тобто, коли ти відповідаєш рано чи пізно за будь-які свої дії. За корупцію, за викидання сміття, руйнацію історичних споуд - за все буде відповідальність. Часто - дуже серйозна. Щонайменше - грошима.

Розуміння того, що не поважати закон - досить дороге задоволення, і сформувало "європейську цивілізацію". При цьому, ті, хто закон не поважає, є і там. Тільки вони за це здебільшого платять або розплачуються.

Відповідальність для українців - абстракція. Вона навіть з нашою мораллю слабко пов'язана.

Я помічав мільйон разів, коли у нас починають захищати будь-якого злочинця під будь-яким приводом, що він "гарний хлопець", або "йому не пощастило". А якщо у тебе є гроші, то відповідальність для тебе взагалі нічого не означає.

Хтось викидає сміття у лісі, хтось валить ліс, хтось тягне весь метал, який бачить... І це породжує аксіому українського суспільства: "якщо більішсть у чомусь та й винувата, то не винуватий ніхто".

Це і породжує ту атмосферу веселого свинства, яку моментально відчули британські фанати та радо взяли у ній участь. Ще раз довівши, що вони - такі самі люди, як і ми. Тільки більшу частину життя живуть в суспільстві, організованному на дещо інших засадах.

Подписывайся на Страну в Twitter. Узнавай первым самые важные и интересные новости!