Розібрався нарешті!

Офіційного об'єднання Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) і Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) ще небуло.

Була лише спроба об'єднання у 2015 році!!! 8 червня 2015 року відбулася зустріч комісій з діалогу Української Автокефальної Православної Церкви та Української Православної Церкви Київського Патріархату, на якому було запропоновано нові умови з боку Київського Патріархату, а саме те, що на об’єднавчому соборі буде обговорюватися кандидатура предстоятеля. Але переговорний процес було зірвано — заявили предстаники УПЦ КП. Мовляв, єпископат УАПЦ не влаштовувала назва об'єднаної церкви. Владика Макарій категорично заперечує, що зрив перемовин відбувся з їхньої вини і крапку у цій історії, за його словами, ще ставити рано.

«Ми нічого не зривали, ми запропонували, щоб об'єднана Церква носила назву УАПЦ КП» — заявив предстоятель УАПЦ Митрополит Макарій.

Тому я приходжу до висновку, що поки не буде офіційного об'єднання УПЦ КП і УАПЦ — рано говворити про визнання і канонізацію Константинополем Єдиної помісної православної церкви в Україні.

Виправте мене, якщо я хибно розумію механіку і процедуру вирішення цього важливого і чутливого питання.

Бо виглядає так, що УПЦ КП та УАПЦ ще не об'єднались, з предстоятелем церкви і назвою церкви не визначились, а Порошенко і його люди гасають між Києвом і Стамбулом, щоб одержати від вселенського владики Варфоломія томос (указ) про канонізацію Єдиної православної церкви в Україні, якої ще в природі не існує.

Подивився, як правильно оформляються томоси. Вони мають конкретних адресатів. І ось іще важлива деталь! Аби владика Варфоломій міг видати томос про надання Українській православній церкві автокефалію і канонізувати її, то насамперед слід скасувати інший томос. Томос про "Приєднання православної Київської митрополії Константинопольського патріархату до Московського патріархату" ще 1686 року.

Ну, не тримається тут оце все купи

Подписывайся на рассылку новостей Страны на канале Telegram. Узнавай первым самые важные и интересные новости!