Ще одна "перемога"?

Міністр фінансів України Олександр Данилюк нарешті підтвердив інформацію про припинення фінансування Євросоюзом інфраструктурних проектів на кордоні з Україною.

Ця проблема виникла не сьогодні і не вчора. Кілька років тому з'явилась інформація про припинення фінансування Євросоюзом (10 мільйонів доларів) інфраструктурних проектів на кордоні з Україною. Проект щодо модернізації шістьох українських КПП на східному кордоні ЄС був започаткований у 2014 році.

Тоді були вказані проблемні прикордонні об'єкти. Зокрема, перехід Устилуг - Зосин, що на Волині та деякі інші. Чомусь мені запав у пам'яті саме Устилуг. Це містечко і річку Лугу, яка впадає в Західний Буг я пам'ятаю з дитинства. Часто там бував.

Мова йшла про облаштуввання в Устилузі сучасного прикордонного переходу з новітньою інфраструктурою. Але будівництво було закинуте. Хоча перший транш у розмірі три мільйона доларів українська сторона одержала. Однак ДФС під керівництвом скандальнозвісного Романа Насірова ці кошти розікрала.

Тепер робота стоїть на всіх прикордонних об'єктах. фінансування з боку ЄС зупинене. Тому міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що бачить необхідність делегувати будівництво інфраструктурних проектів на українському кордоні місцевим органам влади замість Державної фіскальної служби.

"ДФС не повинна будувати митниці. Це що - будівельна компанія? Це не є характерною функцією для ДФС. Вони зацікавлені тільки з точки зору своїх інтересів ... Хто це може зробити краще, ніж місцева влада?" - заявив пан Данилюк.

Фото: так ввиглядає сьогодні митний перехід Устилуг - Зосин. Середньовіччя.

P.S. Про відмову МВФ продовжувати надавати Україні фінансову допомогу поввторюввати не буду. Або створення Антикорупційного суду, або дефолт 

Подписывайся на Страну в Twitter. Узнавай первым самые важные и интересные новости!