17 лютого 2018 року мало б виповнитись 20 років Михайлу Медведєву – ні в чому не винуватому хлопцеві, який був вбитий 7 лютого 2016 року поліцейським Олійником, ставши першою жертвою «моєї нової поліції». Уся «вина» Михайла, який на день смерті був неповнолітнім, полягала лише в тому, що він перебував як пасажир у автомобілі, водій якого скоїв адміністративне правопорушення.

До цього дня покарання за цей злочин не поніс жодний співробітник поліції, у тому числі начальник патрульної поліції Києва Зозуля, який особисто брав участь у розстрілі неповнолітнього. Національна поліція до цього дня не виплатила ані копійки матері загиблого й навіть відмовилась компенсувати видатки на похорон Михайла. На лаві підсудних опинився лише Олійник, оскільки саме випущена ним куля виявилась смертельною для пасажира авто.

Але можна не сумніватись, що вбивця в погонах відкараскається лише переляком – він давно вже перебуває на волі. Більш того, Олійнику навіть не повідомлено про підозру за інший злочин, скоєний ним у січні 2014 року. На той час майбутній поліцейський працював слідчим Оболонського райуправління міліції та фальсифікував кримінальні провадження відносно учасників акцій протесту. Зокрема, саме він затримував і вносив клопотання про арешт членів «Автомайдану», по-звірячому побитих «беркутівцями» в Кріпосному провулку.

Два роки тому «моральні авторитети української нації» Мустафа Найєм, Юрій Бутусов та синок «вічно непрохідного» полковника Гриценка Олексій метушились перед телекамерами й організовували в Києві мітинги на підтримку вбивці. Якби щось подібне трапилося б у цивілізованій країні, перед найємами-бутусовими моментально б зачинились двері всіх пристойних домів, вони б не могли потрапити на телеекрани й опинилися б у становищі людей, яким ніхто не подає руки. Але то – у цивілізованій країні...

Два роки тому українське суспільство опинилось перед вибором: або воно примусить правоохоронні органи діяти у відповідності з законом, нещадно караючи поліцейських за його порушення, або країна потоне в беззаконні. Вибір був зроблений і тепер недалекоглядні українці пожинають перші його плоди.

Подписывайся на Страну в Twitter. Узнавай первым самые важные и интересные новости!