У ЗМІ активно обговорюється непересічна подія – в Угорщині випадково виявили український літак АН-2, який доставив 11 нелегальних мігрантів (ось, наприклад, https://glavcom.ua/…/v-ugorshchini-zatrimali-ukrajinskiy-li…). Народ у мене питає, що це за літак, кому він належить і як йому вдалось безперешкодно перетнути повітряний кордон.

Ідентифікація літака – це не біном Ньютона, достатньо одного погляду на фотографію. Тож відповідаю: літак An-2P, виготовлений у Польщі 21 грудня 1981 року (завод-виробник PZL-Mielec), заводський номер 1Г19511. В експлуатації з 13 січня 1982 року, у СРСР мав бортовий номер СССР-68106, з 1993 року – реєстраційний номер UR-68106. Дата видачі реєстраційного посвідчення – 15.04.2011. У 2015 році літак придбав громадянин Шимкович В.О., який проживає в м.Авдіївка Донецької області. Через те, що власник не вжив заходи для продовження строку дії сертифікату льотної придатності, у 2017 році повітряне судно викреслено з Державного реєстру цивільних повітряних суден України, а відтак експлуатується нелегально.

Оскільки практична дальність такого літака при повному завантаженні становить 900км, а конструкція за схемою біплана дозволяє йому летіти на гранично малих висотах, немає ніяких проблем з тим, щоби перетнути пів-України й залетіти в Угорщину поза зоною видимості радарів протиповітряної оборони (головне – не залітати в контрольований повітряний простір аеропортів і т.п.).

А ось за те, що літак, вилучений з Державного реєстру, нелегально базувався на якомусь приватному злітно-посадковому майданчику, треба звільняти з посади голову Державної авіаційної служби України Олександра Більчука. Олександр Васильович – грамотний і досвідчений фахівець, але навести лад з експлуатацією повітряного простору він явно нездатний. Тому звичним явищем в Україні стали нелегальні польоти (у тому числі з виконанням авіаційних робіт), польоти неповним складом екіпажу, допуск до виконання авіаційних робіт осіб, які не мають свідоцтва комерційного пілота, і т.д. Про те, що коїться на приватних злітно-посадкових майданчиках, взагалі годі розповідати.

Подписывайся на рассылку новостей Страны в Viber. Узнавай первым самые важные и интересные новости!