Ціни на споживчі товари в Україні невпинно зростатимуть. Ще цього року щонайменше на 5-6% подорожчають у ціні овочі та фрукти, хлібобулочні вироби, молоко та м'ясо. Зростуть ціни на продукти харчування також і наступного року.

Ріст цін на продукти харчування зумовлюється декількома факторами. Перший з них: ріст цін на обов'язкові елементи собівартості, насамперед це стосується енергоносіїв та пального. Другий фактор – продовження девальвації гривні. Це автоматично робить дорожчими усі імпортні товари, у тому числі й продукти харчування. Ну і ще одна причина росту цін така: наші аграрії зробили акцент на експорт продукції. Це стосується і зерна, і олії, і курятини, і свинини. Наші виробники більше своєї продукції продають на зовнішніх ринках, ніж на внутрішніх. Тому у нас формується певний дефіцит товарів, що й спричиняє ріст цін.

Ринок продуктів харчування в Україні є одним із найбільш конкурентних. Тому у цьому випадку немає підстав говорити про монопольну змову.

Якщо буде продовжуватись девальвація гривні – то ціни на нинішньому рівні не зафіксуються: вони ростимуть і далі. Судячи з усього, гривня таки знецінюватиметься й далі. У бюджеті на 2017 рік закладено курс 27,2 грн за долар, а у проекті бюджету на наступний рік закладають курс 30,1 грн за долар. Це означає, що заплановано штучну девальвацію гривні. Тож ціни на споживчі товари невпинно зростатимуть.

Подписывайся на рассылку новостей Страны на канале Telegram. Узнавай первым самые важные и интересные новости!