Александр Турчинов, фото byut.com.ua

Александр Турчинов в воскресенье выступил с проповедью в Баптистской церкви "Преображение". В этой церкви он является пастором. Секретарь СНБО 30 минут говорил о силе слова, знании Библии и памяти воды. "Страна" приводит полный текст выступления Турчинова. 

Дорогі брати і сестри, вітаю вас любов'ю Господа нашого Ісуса Христа. 

Я дуже радію нашій з вами зустрічі. Я вперше у вашій церкві, і мені тут дуже подобається, тому що тут так багато моїх братів і моїх сестер. Наша велика родина – родина христіян, яка не обмежується Україною. Ми тут з вами чули нашого брата, професора Вернона Сміта, який – ми з ним не домовлялись – розповідав про творення світу, і мені Господь поклав на серце також поговорити на тему, яка дуже близька до того, що говорила ця всесвітньо відома людина.

Ви знаєте, у нас в країні, мабуть, нема людини, яка б не чула, що є така книга, вона має назву Біблія. Питаєте – знаєш Біблію? – Знаю, є така книга. Але дуже дивно, що багато людей, поважних, розумних людей, вчених, політиків, кого завгодно, - вони її ніколи в житті не читали. Ви знаєте, я постійно спілкуюсь з людьми, і коли починаєш говорити про Бога… По-перше, для того, щоб зрозуміти, наскільки людина розуміє це питання, язапитую: "Ти читав Біблію, друже?" Каже: "Ну, починав". Або: "Десь, колись, щось". Друзі, це великий жаль, що багато людей, навіть ті, що називають себе християнами, ніколи не читали і не знають, у що вони вірять. А це дійсно унікальна книга, яка відкриває нам таємницю створення світу. Створення духовного і матеріального світу. Створення Всесвіту, в кінці кінців.

Я знаю, що всі тут присутні знають Біблію, знають, що ключем до розуміння Бога є слово. Але пересічна людина, коли її запитаєш, що є слово, вона скаже, що це є можливість передати інформацію через символи, через звуки. Звичайна людина так сприймає слово, сприймає так інформацію. Але брати мої і сестри, є слово, яке значно важливіше, ніж будь-який звук і символ. І саме про це слово говорив шановний Нобелевський лауреат, и саме про це слово я хочу, щоб ми поговорили з вами.

Відкриємо наші Бібліі, Євангеліє від Іоанна, і знову давайте прочитаємо разом. Перший розділ, з першого вірша.

"В начале было Слово, и Слово было у Бога, и Слово было Бог. Оно было в начале у Бога. Все чрез Него начало быть, и без Него ничто не начало быть, что начало быть. В Нем была жизнь, и жизнь была свет человеков. И свет во тьме светит, и тьма не объяла его".

Брати і сестри, ми з вами читаємо, що з самого початку було слово, яке було не просто відображенням, віддзеркаленням сутності божої. Це слово і було Богом! Слово, яке створило світи. Слово, яке народжувало життя. Слово, через яке почалось буття.

Брати, сестри! Наш бог, його слово… Бог - творець, бог який творить. Слово, яке творить. І ми читаємо в Біблії, що ми з вами створені "по образу и подобию божьему", і це означає, що ми також можемо творити, що творення – і для нас притаманний процес. Я говорю не тільки про величезні будівлі, які будують люди, не тільки про складну техніку, про комп'ютери. Творення – більш складний процес. Наука, література, мистецтво, управління суспільством… Багато форм творення, друзі мої, але головне питання, яке цікавить людей, яке цікавить вчених, - це творення світу. Так чи ні? Ми всі хочемо знати, як був створений світ. Багато скептиків, деякі навіть називають себе вченими, хоча я ставлю це під сумнів, говорять: "Ми не можемо сприймати слово. Тому що в Біблії сказано, що світ був створений з нічого. Як це так? Як можна з нічого щось створити? Це нереально. Це міф".

Друзі, ми з вами почули, і хто цікавиться економікою, знає, що шановний пан Вернон Сміт – засновник школи експериментальної економіки. А я зараз вам пропоную зайнятись експериментальною теологією. І разом прийняти участь в достатньо масштабному експерименті. Експеримент, який покаже нам шлях до розуміння створення Всесвіту. Є готовність? Одразу попереджаю: навіть брати і сестри з слабкою нервовою системою можуть прийняти учать в експерименті. Навіть діти. Він безпечний, хоча в масовому форматі я ще жодного разу його не проводив, але сподіваюся, ви мені допоможете.

Заплющте очі. Тільки не підглядати. Брати і сестри, давайте перевіримо нашу уяву. Давайте разом уявимо цей красивий гарний молитовний дім. Ми бачимо його? Навколо цвітуть рози, до цього дому ідуть люди, щоб прославляти бога. Брати і сестри, перевіряйте свою уяву. Допомагайте мені. Давайте підіймемось вище і подивимось на наше благословенне місто, як бачать його птахи. Подивись, який гарний Київ! Боже, який зелений. Які гарні дороги – я розумію, що це важко уявити, але ж спробуйте. Ви бачите, як сяють купола Лаври, як спокійно, впевнено тече Дніпро.

Давайте разом підніматись ще вище і побачимо нашу маленьку, блакитну, незахищену Землю. Друзі, ви бачите її? Подивіться навколо. Зірки, планети, нові невідомі свити – як це красиво! Яка велич!

Друзі, можна відкривати очі. Сподіваюся, у більшості вийшло все це побачити. А тепер я хочу задати вам питання: з чого ви створили молитовний дім, місто Київ, нашу Землю, зірки, планети? З чого? Це була проекція вашої свідомості. Це була проекція вашої душі. Я впевнений, саме так створював світ наш великий бог! Весь всесвіт, духовний і матеріальний світ, - це проекція його величезної свідомості! Він так своїм розумом своїм словом створював світ. І ми, друзі, - частина цього створеного його розумом світу.

Давайте відкриємо наші Біблії і будемо читати далі. Перший розділ Євангелія від Іоанна, з 9-го вірша.

" Был Свет истинный, Который просвещает всякого человека, приходящего в мир. В мире был, и мир чрез Него начал быть, и мир Его не познал. Пришел к своим, и свои Его не приняли. А тем, которые приняли Его, верующим во имя Его, дал власть быть чадами Божиими, А тем, которые приняли Его, верующим во имя Его, дал власть быть чадами Божиими, которые ни от крови, ни от хотения плоти, ни от хотения мужа, но от Бога родились. И (главное!) Слово стало плотию, и обитало с нами, полное благодати и истины; и мы видели славу Его, славу, как Единородного от Отца".

Брати, сестри, боже слово, яке творило світи, отримало плоть. Слово прийшло в світ, який воно само створило, ставши сином божим Ісусом Христом, слово віддало себе людям, щоб повернути їм зв'язок з їх творцем, щоб заповнити порожнечу в душах. Віддало себе повністю, щоб відкрити очі і серця, щоб пізнали правду, щоб жили. Завжди. Саме слово дало спасіння, подарувало нам вічне життя.

Друзі, коли ми говоримо про Бога, ми використовуємо багато форм його існування і сприйняття. Давайте згадаємо, що є Бог. Бог є світло, так? Бог є добро. Бог є правда, істина. Бог є любов. А коли ми згадуємо про антипод Бога, про диявола, творіння, яке повстало на свого творця, яке і людей підбило на повстання проти їх отця. Коли ми говоримо, що Бог є світло, то диявол – темрява. Коли Бог є добро, диявол є зло. Коли Бог є правда, диявол – брехня, хула. Коли Бог є любов, диявол є ненависть, злоба. Зло як вірус потрапляє до нашої свідомості, до нашої душі, до наших сердець, і руйнує все навколо. Зло матеріальне, воно може збільшуватись, і саме за сприяння людини.

Як сприймає наша свідомість зло? Через слово. Але це зовсім інші слова. Слова брехні, слова хули, слова злоби, приниження. У всьому цьому є лукавий. Кожне злобне, брехливе, жорстоке слово або інформація збільшує зло в цьому світі, руйнує все навколо себе. Саме тому наш Господь Ісус Христос попереджав, до речі, дуже жорстко, про небезпеку злого слова. Ви пригадуєте? Давайте відкриємо наші Бібліі і будемо читати декілька фрагментів. Матфея 5 розділ, 22 вірш:

"А Я говорю вам, что всякий, гневающийся на брата своего напрасно, подлежит суду; кто же скажет брату своему: "рака" (пуста людина), подлежит синедриону; а кто скажет: "безумный ", подлежит геенне огненной".

Брати, сестри, "генне огненной"! За слово "безумный", яке у нас навіть образою не вважається. У нас такі образи, що тільки спробуй дай відповідь! Соціальні мережі, форуми, скільки бруду. Там такі слова, як "пуста людина", "безумный", навіть компліментами рахують. Це страшно. Це зло, яке руйнує світ, яке руйнує все навколо. Наші слова ідуть від нашого серця, і саме про це говорить Ісус Христос. Давайте відкриємо Матфея 12-й розділ і будемо читати з 35-го вірша:

"Добрый человек из доброго сокровища выносит доброе, а злой человек из злого сокровища выносит злое. Говорю же вам, что за всякое праздное слово, какое скажут люди, дадут они ответ в день суда: ибо от слов своих оправдаешься, и от слов своих осудишься".

І одразу давайте читати в 15-му розділі з 10-го вірша:

"И, призвав народ, сказал им: слушайте и разумейте! Не то, что входит в уста, оскверняет человека, но то, что выходит из уст, оскверняет человека".

"Петр же, отвечая (це 15-й вірш), сказал Ему: изъясни нам притчу сию. Иисус сказал: неужели и вы еще не разумеете? Еще ли не понимаете, что все, входящее в уста, проходит в чрево и извергается вон? А исходящее из уст - из сердца исходит - сие оскверняет человека".

Брати і сестри, слово – це зброя. Воно може захистити. Воно може відродити. Але воно може і ранити. Воно може вбивати. Брати і сестри, все це слово, яке, як ми спочатку сказали, всього лише символ або звук.
Ви знаєте, може хтось тут є в гостях, хтось вперше прийшов на зібрання і ще не знає, що у нього є душа. Є, і вона першою страждає від злого слова. І вона перша відроджується від слова правди, слова любові.

Може, скептики, які не розуміють, що у них є душа, або не знають, або не хочуть знати про це, - я хочу вам сказати, що слово руйнує не тільки душу, але й тіло. Сучасна людина також дбає про своє тіло, здоров’я тощо. Але друзі, слово руйнує тіло. Вчені довели, це не є для більшості з вас новина, що тіло людини, за різними оцінками, створено на 80-70% з води. Вчені говорять, що чим старіша людина, тим менше води, але нижче 70%, як правило, ця цифра не опускається.

Може, хтось із вас бачив дуже цікавий фільм науково-популярний про воду, в якому розповідають вчені, - не теологи, а вчені, - що вода має пам'ять. Вода пам'ятає весь процес створення. Прості експерименти, які проводили вчені, - вони інформацію словом передавали на воду під час її кристалізації. І коли на різних мовах – що дивно, друзі, на різних мовах! – під час кристалізації води вони говорили такі слова, як Бог, любов, добро, виникали красиві симетричні кристали. А коли вони говорили лайку, такі слова як диявол, біль, зло, різними мовами, кристали деформувались. Вони ставали аморфними, дуже некрасивими. Друзі, це вода. Боже творіння, яке все пам'ятає. І уявіть собі, як змінюється ваше тіло під час лайки або образи. В тому числі і в першу чергу коли ви це робите особисто. І навпаки, як змінюється ваше тіло, ваша сутність, коли ви прославляєте бога, коли говорите про радість і любов.

Є відомий історичний факт: коли одного священика, скоріше за все, він був нашим братом, інквізиція кинула до в'язниці. Інквізиція у ті часи не знає бога, що тоді, що зараз. В цій в'язниці ніхто не міг жити понад 1,5-2 тижні. Чому? Гнила вода, вживання якої знищувало людину. Людина отримувала інфекційні хвороби і починала в страшних муках помирати. І це фактично було катування, на яке обрекали людей інквізитори. І от священик кожного разу перед тим, як вживати цю воду, годину молився над нею і вживав її після цього. Тиждень, два тижні, три тижні, місяць, другий місяць, - він нормально себе почуває. Брати, це історичний факт! На жаль, це йому не допомогло. Його спалили, як чаклуна, який змінював воду.

Брати і сестри, давайте чесно скажемо, чи часто ми молимось над їжею, яка також складається з води, не тільки тому, щоб подякувати Богу, а й подбати про себе, про свою душу, про своє тіло, в кінці кінців?

Ви знаєте, багато прикладів можна приводити, але головне, що кожний із нас повинен відчути. Слово – це зброя. Слово – це творення. Слово – це Бог. Не треба з цим жартувати. І не треба працювати на Божого антипода, на лукавого. І не треба руйнувати себе і світ словами, які Бог вважає хулою, які Бог вважає образою, які Бог вважає сутністю лукавого.

Друзі мої, я впевнений, що ми з вами пізнали справжнє слово, слово від Бога. І наша віра – це здатність розуміти слово, а це означає, що розуміючи слово, ми розуміємо самого Бога, і це є наш шлях. Шлях переможний. Шлях любові. Але віра не сприймає сумніви, віра не сприймає страху, тому що що є страх? Страх – це є також віра, але в що? В біль і його незворотність. В незворотність проблем, в перемогу зла, в смерть, в кінці кінців. Брати і сестри, ми з вами спасенні люди. Господь знайшов нас в цьому світі, щоб дати вічне життя. Який страх, коли з нами Бог? Які сумніви, коли з нами його слово? Слово перемоги, слово спасіння, слово, яке перемагає все, яке змінює нас, яке змінює світи, яке дарує вічне життя. Наша подяка нашому Богу, нашому Творцю, його слову, Духу святому, за цей дорогий для кожного з нас подарунок. Амінь!

"Боже, ми діти твої, ми дякуємо тобі за слово твоє, за Ісуса Христа, який прийшов в цей світ, щоб змити своєю кров'ю, своїми стражданнями з нас наші провини, наші гріхи. Боже, ти дав нам слово, яке подарувало нам спасіння, яке відновило для нас спілкування з тобою, з нашим творцем, з нашим спасінням. Боже, слава тобі і подяка. Боже, ми діти твої, ми просимо – не залишай нас в цьому світі, веди нас, допомагай нам. Боже, благослови братів і сестер, благослови діточок наших, батьків наших. Боже, благослови нашу країну Україну! Боже, пребувай з нами, бо ти є бог і все по волі твоїй. Ми просимо тебе за тих, хто ще не пізнав твоє слово, хто ще не розуміє, навіщо прийшов в цей світ. Боже, торкнись їх сердець, як свого часу ти торкнувся нашого серця. Покажи їм шлях до тебе. Відкрий їм слово своє, слово, яке дає спасіння, яке дає вічне життя. Тебе за все ми дякуємо, наш великий Бог, Отець, Син і Дух святий, амінь!".

Видео: facebook.com/BelievingSmart

Ранее "Страна" писала о том, что появилось видео воскресной проповеди пастора Турчинова.

Также мы сообщали, что адвокаты Януковича требуют допросить Порошенко, Турчинова и Яценюка.

Подписывайся на рассылку новостей Страны на канале Telegram. Узнавай первым самые важные и интересные новости!